حمله هواداران ترامپ در واشنگتن: 4 نفر در درگیری کشته شدند

[ad_1]

چهار نفر کشته ، 13 نفر زخمی و 52 نفر دستگیر شدند: طبق گفته پلیس ، قربانی موقت درگیری در تظاهرات اعتراضی طرفداران دونالد ترامپ در واشنگتن است. انتظار می رود این ارقام بیشتر افزایش یابد.

این درگیری ها هنگام حمله به کپیتول هیل ، مقر کنگره رخ داد که قلب دموکراسی آمریکا محسوب می شد. این حمله توسط هزاران هوادار دونالد ترامپ در حالی انجام شد که جلسه برای اثبات پیروزی جو بایدن بود ، در همان روزی که سلطان سنا و بنابراین کل پارلمان را تسخیر کرد.

پس از شکستن نرده ها و خطوط ضعیف پلیس ، طرفداران ، برخی مسلح و در استتار ، برخی از شیشه ها را شکستند و به پایتخت حمله کردند. بلیتز ، که س manyالات زیادی را در مورد نحوه آماده سازی پلیس برای اعتراضی که روزها انتظار می رود ، مطرح می کند.

بسیج گارد ملی و اعلام شب در شهر ، اما این در عین حال مانع از صحنه های خشونت و جنگ چریکی نشده است. چندین افسر نیز زخمی شدند.

فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام حساب ترامپ را مسدود می کنند

FBI در واشنگتن به پلیس کمک می کند در شناسایی کسانی که “به خشونت دامن زدند”. برای کسانی که اطلاعات ، عکس و فیلم دارند ، یک خط تلفن ویژه در نظر گرفته شده است. این واقعیت که بسیاری از معترضین نقاب ندارند ، ممکن است کار شناسایی را تسهیل کند.

پس از درگیری و تنش ، کنگره اعلام کرد جو بایدن و کمالا هریس رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده در پایان جلسه با اتاقهایی که برای تأیید آرا کالج انتخاباتی جمع شده بودند ، با کسب یک بلیط با 306 رأی در مقابل 232 رأی جمهوریخواهان پیروز شد. پارلمان برخی اعتراضات رهبران جمهوری خواه را پس از قطع جلسه با حمله معترضان ترامپ به کپیتول هیل رد کرد. بایدن و هریس 20 ژانویه سوگند یاد می کنند.

معاون رئیس جمهور مایک پنس بود که کنگره را برای پذیرش آرا در حوزه های انتخابیه اعلام کرد و زمینه را برای برگزاری مراسم سوگند در 20 ژانویه فراهم کرد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *