جنایتکار: ماتئو مسینا دنارو و موتیسی از پالرمو در میان شش خطرناک ترین فراری

[ad_1]

ماتئو مسینا دنارو و جیووانی موتیسی از پالرمو در میان شش فراری “حداکثر خطر” موجود در لیست جنایی جناییبه دیگر “بیشتر تحت تعقیب” گراتیانو مسینا (ساردینیا) ، رناتو سینکوگرانلا و رافائل ایمپریال (کامورا) و آتیلیو کوبدو (مسئول جنایات جدی) هستند. داده ها در گزارش گردآوری شده توسط رهبری مرکزی پلیس جنایی “پناهندگان با حداکثر خطر و خطر: فعالیت های گروه مشترک یکپارچه برای جستجو و دستگیری پناهندگان در دوره 2010-2020.” فهرست پناهندگان خطرناک در حال حاضر 62 نفر ، از این تعداد 18 نفر مربوط به Ndrangheta ، 3 نفر به کامورا ، 4 نفر به جنایات آپولیان ، 2 نفر به Cosa Nostra ، 2 نفر به منطقه آدم ربایی و 33 نفر مسئول “جنایات جدی” بودند. از سال 2010 تا 2020 ، 22 فراری پرخطر (17 نفر از آنها در ایتالیا دستگیر شدند) و 110 فراری خطرناک (69 نفر از آنها در ایتالیا بودند) به دادگاه معرفی شدند.

در سالهای اخیر درباره ماتئو مسینا دنارو مطالب زیادی نوشته شده است. جیووانی موتیزی که برای عموم کمتر شناخته شده است – اما مطمئناً برای محققان – کمتر شناخته شده است. در سال های اخیر ، نام رئیس تاریخی پاگیارلی ، که به حبس ابد محکوم شده بود ، از سال 1993 تحت تعقیب بود و در سال 1998 در هوا ناپدید شد ، به مرکز تحقیقات عملیات مافیایی بازگشت. شخصی نیز مرگ او را پیشنهاد کرده است ، اما در مورد سرکوب او قطعیتی وجود ندارد. هیچ یک از همکاران دادگستری تا کنون اطلاعاتی در این مورد ارائه نکرده اند. برعکس ، در شنودها و اظهارات توبه کنندگان شامل کارابینی های آشکار که منجر به دستگیری رئیس جدید جوزپه کالواروسو شد ، ما برمی گردیم تا در مورد رئیس مافیای قدیمی پالارلی ، معروف به ‘تو پاچیونیبه فیلیپو بیسکنتی ، توبه کننده ، رئیس سابق بلمونته ، هنگام بازجویی در 11 آوریل 2019 گفت: “تا زمانی که ما در زندان بودیم ،” (کالواروزو) به من گفت که وی جیووانی موتیزی فراری را همراهی می کند. ” در قسمتی دیگر – مکالمه ای که در 1 اکتبر 2016 متوقف شد – این خود کالواروسو بود که به کارآفرینی از باقریا در مورد نزدیکی خود به رئیس افتخار کرد و تصریح کرد که او و وینچنزو کاسینو “تنها کسانی بودند که ملاقات با فراری را مجاز کردند (… .) ، که از آن دستورالعمل ها و دستورالعمل ها را دریافت کرد ».

از سال 2010 تا 2020 ، 22 فراری با حداکثر خطر به دادگاه معرفی شدند (از این تعداد 17 نفر در ایتالیا دستگیر شدند) و 110 فراری خطرناک (از این تعداد 69 نفر در ایتالیا). از جمله موارد دیگری که در کشورهای اروپایی و غیر اروپایی واقع شده اند می توان به دستگیری دو نماینده برجسته Ndrangheta ، فرانچسکو پله و روکو مورابیتو ، در سال گذشته اشاره کرد که هر دو در لیست فراریان با حداکثر خطر قرار دارند. اینها تنها برخی از داده های حاصل از گزارش تهیه شده توسط اداره پلیس جنایی مرکزی “پناهندگان با حداکثر خطر و خطر: فعالیت های گروه مشترک یکپارچه برای جستجو و دستگیری پناهندگان در دوره 2010-2020” است که در وب سایت منتشر شده است. Viminale ، به عنوان خلاصه ای از فعالیتهای انجام شده توسط گروه جستجوی مشترک پناهندگان (Giirl).

این سازمان بهترین روش ایتالیایی است که وظیفه آن جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و ترکیب اطلاعات در مورد میزان خطر افراد است. ریاست آن بر عهده ویتوریو ریزی ، معاون امنیت عمومی و مدیر کل پلیس جنایی است و متشکل از نمایندگان فرماندهی کارابینیری و Guardia di Finanza ، اداره تحقیقات مافیایی ، اداره مرکزی مبارزه با مواد مخدر و اداره مرکزی مبارزه با جرایم پلیس ایالتی و همچنین Icy and Aise با هماهنگی سرویس تجزیه و تحلیل جنایی.

در فوریه 2020 ، ترکیب گروه بیشتر شد و شامل متخصصان دفتر همکاری بین المللی پلیس ، واقع در بیش از 60 کشور در سراسر جهان شد. بعد بین المللی با راه اندازی پروژه I-CAN “همکاری اینترپل علیه ندرانگتا” در ژوئیه 2020 به منظور افزایش همکاری بین نیروهای پلیس 11 کشور عضو ، علاوه بر ایتالیا ، به منظور تسهیل بیشتر تقویت شده است. شناسایی جنایات سنگین ، محل و دستگیری فراریان. این گروه ، از سال 2010 تا 2020 ، اقداماتی را برای درج در لیست ها انجام داده است که 97 نفر از آنها 9 نفر دارای حداکثر خطر هستند (5 نفر مربوط به “Ndrangheta ، 2 نفر با کامورا و 2 نفر با جنایت در پوگلیا”) ، 88 نفر خطرناک ( 33 متعلق به Ndrangheta ، 31 متعلق به کامورا ، 5 متعلق به Cosa Nostra و 19 مسئول “جنایات جدی”). در حال حاضر شش نفر در لیست فراریان در معرض حداکثر خطر قرار دارند: 2 نفر متعلق به کوزا کوستا (ماتئو مسینا دنارو و جیووانی موتیسی) ، 2 نفر به کامورا (رناتو سینکوگرانلا و رافائل ایمپریال) و 2 نفر مسئول “جنایات جدی” (آتیلیو کوبدیو) مسینا)

سرانجام ، در مورد فراریان خطرناک ، این فهرست در حال حاضر شامل 62 نفر است که 18 نفر از آنها به Ndrangheta ، 3 نفر به کامورا ، 4 نفر به جنایت آپولیان ، 2 نفر به کوزا نوسترا ، 2 نفر در منطقه ربوده شده و 33 نفر مرتبط هستند. برای “جنایات سنگین”..

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *