توییتر حساب دونالد ترامپ را فسخ کرد: “خطر تحریک خشونت بیشتر”

[ad_1]

برای جلوگیری از “خطر تحریک بیشتر به خشونت” ، توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همیشه معلق کرده است. و خشم رئیس جمهور معزول ایالات متحده بلافاصله فوران کرد: او سعی کرد از حساب رسمیPOTUS استفاده کند ، اما توییتر بلافاصله توییت های او را حذف کرد. و سپس به بیانیه سنتی کاخ سفید متوسل شد.
ترامپ گفت با عصبانیت گفت که از تعلیق تعجب نکرده است: “من آن را پیش بینی کردم. با تعلیق حساب خود ، آنها می خواهند من را ساکت کنند ، شما و 75 میلیون میهن پرست بزرگی که به من رای دادند را ساکت کنند.” وی سپس خطاب به طرفداران خود افزود: “آنها ما را غرق نخواهند کرد. ما با سایتهای مختلف دیگری سر و کار داریم و به زودی پیام بزرگی خواهیم داشت ، در همین حال از امکان ساخت سکوی شخصی خود قدردانی می کنیم.”
تصمیم توئیتر خسارت غیر منتظره ای به کاخ سفید وارد می کند و رئیس جمهور را بیش از پیش عصبی می کند و اکنون از استیضاح دوم احتمالی عصبانی است. اتهامی که ترامپ درک نمی کند: “او قصد استعفا ندارد زیرا اعتقاد ندارد که کار اشتباهی انجام داده است.”، به کاخ سفید نشت می کند. بر اساس شایعات ، در جریان درگیری ها در کنگره ، ترامپ خوشحال در کاخ سفید قدم زد ، در حالی که نمی فهمید چرا کسی او را به خاطر آنچه اتفاق می افتد ، تشویق نمی کند. و نه تنها این: هنگام حمله ، او سعی می کرد از طریق تلفن با سناتورهای جمهوری خواه تماس بگیرد تا آنها را ترغیب کند که نتیجه رای را لغو کنند.
تصمیم توئیتر برای تعلیق وی همچنین پسرش دونالد جونیور را به گفتگو در مورد آزادی بیان “مرده با فناوری بزرگ” فرستاد. و این باعث نارضایتی محافظه کاران می شود. ریک اسکات ، سناتور جمهوری خواه در مورد “شرم” گفت: “توییتر رئیس جمهور ترامپ را متوقف کرد ، اما به چینی ها اجازه داد که در مورد نسل کشی لاف بزنند و آیت الله در مورد احتمال پاک کردن اسرائیل از روی نقشه صحبت کند”. نیکی هیلی ، سفیر سابق سازمان ملل و جمهوریخواه جاه طلب در کاخ سفید در سال 2024 ، از کلمات به همان اندازه تندی استفاده می کند: “سکوت مردم ، بدون ذکر رئیس جمهور آمریکا ، در چین اتفاق می افتد ، نه در اینجا”.

من همچنین از نیویورک پست توسط روپرت مرداک انتقاد می کنم. تحریریه روزنامه با بیان اینکه “توییتر توسط لیبرال های آمریکایی اداره می شود که فقط یک نوع افراد و فقط یک حوزه سیاسی را آزمایش می کنند” ، افزود: “یا بخش 230 قانونی است که مصونیت از رسانه های اجتماعی را تضمین می کند ، و آنها را از تمام مسئولیت ها راحت می کند.” – لغو می شود و توییتر مسئولیت آنچه را که توییت می شود به عهده می گیرد ، درغیر اینصورت باید تسلیم شود و به مردم اجازه دهد تصمیم بگیرند چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی غیر قابل قبول است. “

توییتر در حالی که در معرض انتقادات خشونت آمیز قرار گرفت ، تصمیم گرفت اقدامی انجام دهد تا خشونت بیشتر تشویق نشود وی در یادداشتی همراه با تصمیم خود ، توضیح داد که “برنامه های اعتراضات مسلحانه آینده در توییتر آغاز شده است ، از جمله حمله دوم پیشنهاد شده به كنگره در 17 ژانویه” ، چند روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن و تا زمانی كه ترامپ همچنان در کاخ سفید خواهد بود. در واقع انتظار می رود که رئیس جمهور در 19 ژانویه واشنگتن را ترک کند و به مار-لا-لاگو ، فلوریدا برود. در نوزدهم ، موجی از بخشش های ترامپ انتظار می رود ، از جمله یکی برای دخترانش و شاید حتی برای خودش.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.