ترامپ تحت استیضاح ، ده جمهوریخواه آن را انکار می کنند

[ad_1]

دقیقاً یک هفته پس از پایان دوره حضور وی در کاخ سفید ، اتاق در یک روز تصویب کرداستیضاح سریعتر از هر زمان دیگری علیه دونالد ترامپ، که بدین ترتیب اولین رئیس جمهور در تاریخ شد که دو بار متهم شد.

به 222 دموکرات 10 عضو از 211 جمهوریخواه پیوستند ، نیمی از کسانی که کاخ سفید پیش بینی کرده بود. این اولین شکاف ها در حزب است ، بعد از فشرده سازی نه در استیضاح قبلی برای اوکرایناگیت. اما هنوز چنان عمیق نیست که بتواند حزب را متزلزل کند ، حتی اگر بسیاری از Gop ، با شروع رهبر اقلیت کوین مک کارتی ، مسئولیت رئیس جمهور را تصدیق کرده باشند ، علیرغم مخالفت با برکناری “بی فایده” در پایان دوره وی.

شارژ از تحریک قیام به دلیل تحریک طرفداران خود در یک راهپیمایی برای حمله به کنگره و جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن ، که هفته هاست او را رقابت می کند ، تقلب در انتخابات غیرقابل وجود و همچنین وزیر خارجه گرجستان را تهدید می کند. یک حمله خشونت بار منجر به پنج کشته ، چندین زخمی ، خسارت و یک ابتذال بی سابقه برای دموکراسی آمریکایی می شود.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان قبل از رای گیری در جلسه دادگاه ، با معرفی شورشیان ، نه “میهن پرستان” به عنوان رئیس جمهور ، گفت: “ترامپ یک خطر آشکار و قریب الوقوع است ، او شورشی مسلحانه علیه ملت ایجاد کرده است ، باید آزاد شود.” تروریست ها “. همانطور که یک معاون گفت ، رأی گیری “در همان صحنه جرم” انجام شد.

و در فضای حاکمیت نظامی در پایتخت ، به دنبال هشدار FBI در مورد حملات مسلحانه احتمالی بین 16 تا 20 ژانویه در تمام ایالت های آمریکا ، قبل از سوگند جو بایدن: صدها نفر از نیروهای ذخیره شب را در Capitol Hill گذراندند و تا رسیدن افراد برگزیده در سالن ها و راهروها خوابیدند و اردو زدند. اما گارد ملی که در روز سوگند 20 هزار نفر را در خود جای خواهد داد ، همچنین از کل محیط بیرونی پارلمان در زیر اسلحه محافظت می کند ، مانند تمام ساختمان های مهم دولتی توسط میله های فلزی محافظت می شود.

پیشنهاد استیضاح پس از تصویب مجلس در بیست و پنجمین اصلاحیه است. با این حال ، مایک پنس از مراجعه به آن امتناع ورزید ، زیرا معتقد بود که این “به صلاح کشور نیست” و خواستار جلوگیری از “اقداماتی شد که باعث ایجاد اختلاف بین دو طرف و ایجاد شور و اشتیاق در آن لحظه شود”. با این حال ، اتهام دوم ترامپ دریافت شد اتفاق نظر فزاینده ای بین جمهوری خواهان. حتی قبل از رای گیری ، پنج نماینده از حزب بزرگ بزرگ بیرون آمده بودند. در میان آنها لیز چنی ، رئیس جمهوری شماره سه مجلس و دختر معاون جنجالی سابق جورج دبلیو بوش است.

نماینده مجلس ، که خلبان جبهه داخلی علیه دونالد است ، در واقع حزب را در مجلس اداره می کند و رهبری را از کوین مک کارتی برکنار می کند ، گفت: “ترامپ کسی است که بازی حمله را شعله ور کرد.” اشکی که آغاز جنگ در درون حزب بزرگ بزرگ ، مجبور به انتخاب بین ترامپ و محکومیت او است. سنگ بنای اصلی ممکن است رهبر قدرتمند سنای جمهوری خواه ، میچ مک کانل باشد که شخصاً گفت که وی از استیضاح اخم کرده و معتقد است که این کار برای کمک به جلو رفتن حزب موجه و مفید است.

اگر وی موضع خود را علناً تأیید کند ، این می تواند نقض بزرگی در مورد وی ایجاد کند ، احتمالاً اجازه دادن به دو سوم اکثریت مجازات. اما در حال حاضر ، وی اظهار داشته است که هنوز تصمیم گیری در مورد نحوه رأی گیری نکرده است و می خواهد استدلال های قانونی در سنا را بشنود ، به استثنای فراخوان وی قبل از پایان دوره ریاست جمهوری.

ترامپ پس از جلسه روز سه شنبه در تگزاس ، جایی که وی هرگونه مسئولیت را انکار کرد ، گفت که این اتهام “ادامه بزرگترین شکار جادوگران در طول تاریخ” است و باعث تحریک او شد و خواستار آرامش و جلوگیری از “تخریب و خشونت” شد. خشم عظیم “در کشور. در همین حال ، او قصد دارد خود و فرزندانش را عفو کند (اما دونالد جونیور او را نمی خواهد) زیرا او در نظرسنجی ها سقوط می کند ، توسط مشاور وفادار Hope Hicks رها می شود ، همچنین توسط Youtube ممنوع است و شهر نیویورک تمام قراردادها را با سازمان ترامپ. از جمله برای چرخ فلک نمادین و دو سرسره در پارک مرکزی. شاید تنها تسلی خاطر او این باشد که حتی ایوانکا نیز سوگند بایدن را نخورد زیرا یک منبع کاخ سفید توضیح داد: “حضور فرزندان رئیس جمهور معزول در مراسم معمول نیست”.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *