بحران دولت و آنچه اکنون اتفاق می افتد؟ از “Conte ter” تا انتخابات: همه گزینه های ممکن

[ad_1]

کناره گیری هیئت وزیران چهارم از دولت یک بحران سیاسی را در دولت کونته ایجاد می کند. در اینجا تمام مراحلی وجود دارد که اکنون منتظر قوه مجریه ، احزاب ، پارلمان و کویرینال است. استعفای دو وزیر لزوماً به معنای پایان قوه مجریه نیست ، اما در این مورد ، به گفته جوزپه کونته و ماتئو رنزی ، به نظر می رسد واضح است که نخست وزیر باید در مورد نحوه اقدام تصمیم بگیرد.

نخست وزیر اکنون می تواند به کیرینال برگردد و استعفا دهد، یا ممکن است بخواهد پس از “مسدود کردن” استعفا (با گرفتن موقت یا رد آنها) به اتاقها مراجعه کند تا به دنبال راستی آزمایی باشد. در صورت تأیید موفقیت آمیز ، یعنی اگر Iv میانجیگری با اکثریت و نخست وزیر را پیدا کند ، مجریه Conte II ادامه خواهد یافت.

از طرف دیگر ، اگر بازرسی ناموفق بود و کنته توسط مجلس یا سنا “رد” شد ، مجبور به استعفا شد و به احتمال زیاد کرسی را ترک کرد. سپس رئیس دولت باید رایزنی ها را آغاز کند تا ببیند آیا امکان ایجاد مدیر اجرایی جدید وجود دارد. اگر کنته در کویریناله استعفا دهد ، رئیس جمهور جمهوری ممکن است از او بخواهد در امور جاری باقی بماند. و سپس مشاوره را باز کنید.

در طول رایزنی ها ، ماتارلا باید از نیروهای سیاسی س askال کند که آیا آنها قصد تشکیل اکثریت را دارند و با کدام نخست وزیر هستند. اگر اکثریت فعلی بار دیگر جوزپه کنته را به عنوان نخست وزیر معرفی کند ، ظاهراً با یک میثاق برنامه جدید ، کانتر می تواند متولد شود. از طرف دیگر ، اگر این مربع از نام کونته پیدا نشود ، باید یک جستجوی اولیه جدید را که توسط Pd ، M5s ، Leu و Iv بیان شده است ، جستجو کرد.

اکثريت جديد نيز ممکن است در جريان مشاوره ها ظاهر شود، حتی اگر در ماه های اخیر از کال منتشر شده باشد که پس از پایان تجربه اکثریت فعلی ، هیچ کیمیاگری جدیدی ایجاد نمی شود. اما با توجه به وضعیت اضطراری ، اکثریت گسترده ای می تواند با نخست وزیر در این م theسسه متولد شود.

اگر رایزنی ها بدون تعیین دولت جدید ادامه یابد ، قرائت کسانی که پارلمان فعلی را با رای گیری در مورد منطقه ای و اصلاح اصلاحات نمایندگان مجلس و تجزیه خانه ها و رفتن به انتخابات زودهنگام اجتناب ناپذیر است.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *