بحران دولت ، كنته روز دوشنبه برای درخواست اعتماد به نفس در اتاق حاضر می شود

[ad_1]

پارلمان در مورد پایان چالش بین کونته و رنزی و در نتیجه عواقب بحران تصمیم خواهد گرفت. اگر مجلس ، و سپس مجلس سنا ، به لطف “رهبرانی” که دستیابی به اکثریت اعتماد به نفس را امکان پذیر می سازند ، به کونته چراغ سبز نشان دهند ، تغییراتی در جای وزیران مستعفی ایجاد خواهد شد و رنتزی بازی را از دست خواهد داد. برعکس ، رنزی در شرط بندی خود پیروز می شود و تمام سناریوها برای یک دولت جدید یا بازگشت به انتخابات باز می شود.

زمانهایی که نخست وزیر در ابتدا می خواست طولانی تر می شود: روز دوشنبه شمارش معکوس برای اشک های رهبر چهارم و استعفای دو وزیر خواهد بود. نمایندگان و سناتورها در مورد اعلامیه های نخست وزیر رای گیری می کنند و مسئولین به همین مناسبت اعلام می شوند. در عمل ، این رای اعتماد به برنامه جدید خواهد بود ، همانطور که از کنفرانس رهبران گروه مونتکوریو مشخص است ، و بنابراین فرصتی برای بررسی وجود اکثریت جدید است. پس از پیروزی در این دور اول ، كنته باید یك كمك به تیم دولت بدهد و انتخاب كند كه حداقل كسی را به وزارت كشاورزی بسپارد.

تصمیم برای گرفتن تصمیم موقت ، که امروز در جلسه با رئیس دولت ثبت شده است ، فقط موقتی است. بحث دیگر این است که مربوط به وزارت خانواده است که در واقع یک هیئت است و بنابراین نیازی به تعویض سریع آن نیست. مانند پست معاون وزیر خارجه که پس از استعفای ایوان اسکالفاروتو خالی ماند.

اولین روز بحران تحت نشانه عدم اطمینان آغاز می شود: حزب دموکرات ، عامل دمها ، در صورت عدم حضور در انتخابات ، نمی تواند شایعات مربوط به حمایت احتمالی از اکثریت را دنبال کند. بنابراین ، ناصری ریسک انتخابات در ماه ژوئن را نزدیک می داند. در مورد یک موضوع ، زینگارتی روشن است و آن را در جریان دفتر سیاسی حزب که ظهر تشکیل شد ، می گوید: رنزی ، اکنون و در آینده ، غیرقابل اعتماد است ، “در هر سناریویی” ، درهای گفتگو با حوا بسته شده است. علاوه بر این ، وزیر اقتصاد روبرتو گوالتیری را متهم می کند که بحران در حال حاضر “7.6 میلیون” هزینه دارد. به همان اندازه فقدان هر نوع “همکاری با حق” روشن است.

کلمات مشابهی از سوی لوئیجی دی مایو آمده است (از ژست غیرمسئولانه رنتزی ، راه های ما از هم جدا شده است) ، اما وزیر امور خارجه اولین کسی بود که “سازندگان” را خواستار ایتالیا بود. در پالازو ماداما ، جایی که اعداد همیشه در آستانه هستند ، آنها همچنان شمارش می کنند: حداقل 11 سناتور لازم است. اما نه تنها این کسانی که به اکثریت می پیوندند ، حداقل در میان مدت بدون تضمین اشتراک پروژه کافی نیستند. تشکیلات واقعی. ساعت ها می گذرد و چیزی حرکت می کند: رئیس هیئت ، دم داریو فرانچسینی ، شکار افراد مسئول را پاکسازی می کند و می افزاید که مهم این است “این کار را در زیر نور آفتاب انجام دهید”.

او توضیح می دهد ، “اکثریت” در سیستمی که دیگر دوقطبی نیست ، در پارلمان جستجو و ساخته می شود. رهبران جدید می توانند پیرامون مای ، جنبش ایتالیایی های خارج از کشور ، که در حال حاضر در حوزه اکثریت است ، و حول سوسیالیست ها متحد شوند. “هر کس مسئولیت های بیشتری دارد – انزو مارائیو ، وزیر PSI و ریکاردو ننچینی ، سناتور ریکارد ننچینی در یادداشتی گفتند – با ترک منطق دوئلی ها ، مجبور به اعمال آنها می شوند. ما در زمره سازندگان هستیم ». و این خود ننچینی بود که به ایتالیا ویوا اجازه داد خود را به عنوان یک گروه خودمختار در مجلس سنا تثبیت کند: در واقع مقررات نیاز به داشتن نمادی در انتخابات قبلی دارند. بنابراین می توان Iv را از PSI “اخراج” کرد و مجبور به یافتن پناهگاهی در Mixed کرد.

در همین حال ، دولت Conte II با برنامه خود پیش می رود: سومین شورای وزیران هفته فراخوانده می شود تا گزارش اختلاف بودجه را تصویب کند و هفته آینده باید اتاقها را به چراغ سبز نشان دهد. این یک گام ضروری در اجرای مصوبه جدید قانون Ristori است: حدود 30 میلیارد برای اکسیژن دادن به مشاغل و خانواده های محدود شده از همه گیر.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *