بحران دولت ، جوزپه كنته حالا چه خواهد كرد؟ یادآوری سیاست پس از دو سال و نیم نخست وزیری

[ad_1]

جوزپه كنته حالا چه خواهد كرد؟ پس از بیش از دو سال و نیم در راس دولت ، نخست وزیر سابق شخصاً هزینه عواقب بحران را پرداخت و تجربه خود را بر روی شاید ترسناک ترین مرد پالازو چیگی ، ماریو دراگی بست.

اولین “وکیل مردم” در دولت زرد-سبز با قدرت مستقل. وی سپس ریاست مدیر عامل شرکت زرد قرمز را در اختیار داشت که یک جنین بالقوه برای اتحاد Pd-M5S است. مسیر جوزپه کونته اکنون قطع شده است.

نخست وزیر چندین بار در مورد دراگی صحبت کرده است. با نتایج متفاوت. به عنوان مثال ، در 5 سپتامبر ، او توضیح داد که فرماندار سابق بانک مرکزی اروپا “رقیب” نیست بلکه “بهترین عملکرد” ​​است و گفت که او را به عنوان رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بروکسل معرفی کرده است. پیشنهادی که خود دراگی آن را رد کرد. در 23 نوامبر ، هنگامی که دوباره در مورد دراگی کنته س askedال شد ، او به صراحت پاسخ داد: “من به گوالتیری اعتقاد دارم”: و اکنون ، در پایان دوره تحقیق رئیس اتاق ، روبرتو فیکو ، در هیچ چیز به پایان نرسید ، او دراگی خواهد بود خودش که جای وکیل آپولیایی را می گیرد.

ماریو دراگی

آینده کانته

اینکه Conte چه کاری انجام خواهد داد ، فقط در چند ساعت آینده مشخص خواهد شد. مطمئناً نخست وزیر برکنار شده بعنوان فردی که خود را در معرض بزرگترین بحران بهداشتی جهان قرار داده است ، اخبار را وارد خواهد کرد ، ابتدا با محاصره سخت و بعداً با فرمول بسته شدن منطقه ، که همراه با Dpcm متعددی که جذب کرده است ، مدیریت نمی شود انتقاد کم و نه تنها از طرف مخالفان.

نه تنها همه گیری علامت Count II است. در ژوئیه سال 2020 ، نخست وزیر M5S-Pd-Leu-Iv صندوق بازسازی را دریافت کرد ، که توانست بر افراط گرایی شاهین ها و به اصطلاح کشورهای مقرون به صرفه غلبه کند. در حین ترمیم بود که Conte II گیر کرد. و خصوصاً در آن اتاق کنترلی که نخست وزیر اصلی خواستار دستیابی به موفقیت در Mateo Renzi بود.

دو و یک عدد نیمه

اگر دولت زرد قرمز کنته را به عنوان نخست وزیر می دید ، اولین وکیل در سیاست کاملاً متفاوت بود. پس از غرق شدن در انتخابات کاندیداتوری گویدو ساپلی ، نامزد وقت M5S در وزارت PA با تردید عمومی و اعتقاد به اینکه وی سرانجام بین دو معاون نخست وزیر خود ، لوئیجی دی مایو و ماتئو سالوینی فشرده خواهد شد ، به کاخ Chigi رسیده بود. 1 ژوئن 2018 بود و یک دولت بی سابقه در ایتالیا متولد شد: دولت M5S و Lega. این ماه های شمارش “پوپولیست” بود که از درآمد شهروندی به 100 رسید، در انتظار اجرای ، همچنین در M5S ، در مورد احکام مهاجرت سالوینی.

اما اینها همچنین ماههایی بود كه كنته برای حكمرانی فراخوانده می شد ، و برای مانور به بروكسل ، رابطه پیچیده بین دولت زرد و سبز و اروپا داده شد. به نظر می رسد ماههایی که کانته مشخصات خود را از افراد معتدل ، طرفدار اروپا و مترقی ، برای انتخاب بعداً به عنوان رئیس دولت زرد قرمز پس از بحران پاپیته تعیین کرد ، پاهای نخست وزیر را در اوت 2019 کوتاه کرد. در یک سخنرانی سنا در مورد 20 آگوست ، كنته ، نشان دادن سختگیری ناشناخته به معاون نخست وزیر خود ، در واقع با رهبر لیگ شمال برخورد كرد.

و با گذشت ماه ها ، جنبه های خصوصی این مدافع انسانی نمایان می شد. متولد شهر کوچک ولتورارا ، پولیا ، در 8 آگوست 1964 ، دانشجوی حقوق در رم ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه فلورانس. پدر یک کودک ، بازیکن فوتبال آماتور متفرق ، با احتیاط و هوادار رم، نام او در طول سالها با نام پروفسور گیدو آلپا ، که مدتها با او همکاری داشته است ، مرتبط است. اما بازگشتن به کار برای کونته آسان نیست.
ورود دراگی – و بنابراین رای کوتاه مدت – احتمال حضور وی در سیاست را تحت الشعاع قرار نمی دهد. اما لیست کونته فقط به تعویق افتاد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *