بحران دولت ، جوزپه كنته ، سخت ترين آزمون: سخنراني امروز در پارلمان ، اين چيزي است كه او مي گويد

[ad_1]

جوزپه کانته در سخت ترین آزمون سیاسی. نخست وزیر برای جلوگیری از بحران ، از اشاره انگشت به ماتئو رنزی جلوگیری خواهد کرد ، اما سخنان وی مسئولیت ، اهمیت حفظ روابط قوی با اتحادیه اروپا ، نیاز به همکاری برای راه اندازی مجدد ایتالیا را به شدت فراخواند. در مدت زمان کوتاهی خواستار این همه چالش نشده است.

امروز ظهر در مجلس سخنرانی آغاز می شود که نخست وزیر با آن بازی می کند با خوش بینی محتاطانه به رای در مجمع نگاه می کنند. اما مقایسه مداخله امروز با دوئل با ماتئو سالوینی در 20 آگوست 2019 مناسب نخواهد بود. علی رغم آن سه شنبه داغ در پالازو ماداما ، کونته “توضیحات” رهبر ایتالیا ویوا را روشن نخواهد کرد. در حقیقت ، تا چند ساعت پیش نیز در پالازو چیگی در مورد ذکر نخست وزیر سابق عدم اطمینان وجود داشت. دلیل آن دو برابر است. از یک طرف ، اراده رئیس دولت برای سخنرانی در برابر پارلمان ، بلکه در مقابل کشور نیز وجود دارد ، تلاش می کند تا بر “پارس سازان” اقدامات دولت از این پس تا پایان قانونگذاری تأکید کند.
از سوی دیگر ، در استراتژی کونته ، بهبود برخی از گروه های رنزسی ، به نام مسئولیت و گفتگو ، منتفی نیست. و از آن “اکثریت اورسولا” ، که در اروپا پشتیبانی Dem ، M5S ، Leu ، Renziani و همچنین FI را می بیند.

مدیر عامل تقریباً به طور قطع چالش های کشور در سال 2020 را لیست می کند.. در وهله اول همه گیری ، که در پالازو چیگی روند مثبت واکسن ها را به یاد می آورد. دوم ، بین المللی ، بعد از یک سال که ایتالیا رئیس G20 و رئیس مشترک Cop26 خواهد بود. اما مهمتر از همه ، نخست وزیر یادآوری طولانی و مفصلی از برنامه بهبودی خواهد داشت.

او بر روی برنامه بهبود و پایداری است که او خواستار خود را برای راه اندازی مجدد کشور “با هم” متمرکز می کند. یادآوری برخی از ارکان استراتژی ایتالیا ، از دیجیتالی سازی تا سبز ، تا نوسازی زیرساخت ها. و با پرداختن به مرمت ، نخست وزیر از گروه های پارلمانی برای بهبود متن درخواست می کند. گشودن شفاف برای کار پارلمانی ، که می تواند تعداد بیشتری را برای اکثریت جذب کند.

سخنرانی در مجلس پشت صحنه چالش فردای سنا خواهد بود. در حال حاضر ، کسب اکثریت مطلق تقریباً غیرممکن به نظر می رسد. اما پالازو چیگی ، در حال حاضر ، برای داشتن یک رای بیشتر از مخالفان کافی است ، شاید به این آستانه “158” برسد ، که از اهمیت عددی Renzi در آینده می کاهد.

اما برای کونته ، مشکلات پس از سه شنبه برطرف نخواهد شد. این به او بستگی دارد که در پایان دوره ریاست جمهوری خود میز اکثریت را برای برنامه ای باز کند که گروهی از سازندگان – مرکزگراها ، لیبرال ها ، رنزویان سابق – را متقاعد کند تا اکثریت را ادغام کنند ، همانطور که در روزهای اخیر توسط کویرینال درخواست شده است.
مسیری که استراتژی پالازو چیگی شامل استعفای نخست وزیر نیست ، اما در نهایت یک کوپن به تیم دولت است. اوقات تنگ است ، اما خیلی تنگ نیست. اگر کونته روز دوشنبه و سه شنبه در سالن آزمون دو برابر را پشت سر بگذارد ، کمی کمتر از یک ماه فرصت دارد تا اکثریت را پرداخت کند. پیش از این ، یعنی ورود برنامه بهبودی به سالن ، اما در اکثر موارد ترس از بین رفته است. یک منبع پارلمانی M5S که پیش بینی می کند: “امروز او تمام عمر خود یک شمارنده بوده است ، اما اگر شما حتی در مجلس اکثریت نداشته باشید ، حمایت از یک دولت با ثبات دشوار است.” من می دانم که جنبش قبول می کند یا نه. ” آنها همچنین در میان اعضای پارلمان توضیح دادند: “شما نمیتوانید مدت طولانی بدون اکثریت مطلق ادامه دهید ، اگر یک پیمان دولتی با تعداد معادل وجود دارد ادامه دهید.”

اما در واقع ، در پالازو چیگی ، آنها هنوز تولد گروهی از “سازندگان طرفدار اروپا” را در روزهای آینده منتفی نمی دانند. گروهی که در طولانی مدت مستقیماً به کنته مراجعه می کنند ، شاید هرگز ، مانند این ساعت ها ، به عنوان اشاره به یک قلمرو لیبرال میانه رو وسوسه نشوند. منطقه در این پرونده ، که اکثراً از همه می ترسند ، به صندوق رأی برگردند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.