بحران دولت ، برای هفتمین مشاوره ماتارلا: شما در این مجلس قانونگذاری هستید

[ad_1]

کسانی که از فردا آغاز می شوند هفتمین جلسه مشورتی هستند که سرخیو ماتارلا در زمان ریاست جمهوری خود دعوت می کند.، ششمین مورد در این مجلس قانونگذاری است. در واقع ، رئیس جمهور جمهوری تاکنون تولد سه دولت را تعمید داده و هفت بار صدای احزاب را ابراز داشته است. آنچه ممکن است پس از رایزنی ها از فردا آغاز به کار کند ، دولت چهارم ، سومین مجلس قانونگذاری است.

یک سال و نیم پس از انتخابش ، ماتارلا با استعفای ماتئو رنزی ، نخست وزیر وقت ، پس از رد همه پرسی قانون اساسی ، با بحرانی مواجه شد. در 7 دسامبر 2016 ، رنزی استعفا داد ، در 8 ، 9 و 10 دسامبر ، رئیس دولت با طرفین مشورت کرد و در 11 دسامبر ، او علیه پائولو جنتیلونی ، که روز بعد سوگند یاد کرد ، اتهاماتی را مطرح کرد.

پس از انتخابات در 4 مارس 2018 ، ماتارلا اولین رایزنی ها را که در 4 و 5 آوریل برگزار شد ، تشکیل داد ، اما به دفتر منجر نشد. تور دوم در 12 و 13 آوریل مورد نیاز بود ، که منجر به تعیین تکالیف تحقیقاتی برای الیزابتا کازلاتی و روبرتو فیکو شد ، اما نیز ناموفق بود. در 7 ماه مه ، رئیس جمهور برای سومین بار درهای Quirinale را به روی گروه های پارلمانی گشود ، اما این بار تنها پس از دو “نظرسنجی” متوالی دیگر که با هدف Lega و M5 انجام شد ، این وظیفه انجام شد.

رایزنی ها منجر به انتصاب جوزپه کنته در 23 مه شد که پس از به اصطلاح استعفا داد پرونده ساونا. در 28 مه ، کارلو کوتارلی منصوب شد ، که سه روز بعد استعفا داد و دوباره این کار به کونته سپرده شد. سوگند دولت در اول ژوئن برگزار شد.

دولت کونته ، پس از اندکی بیش از یک سال ، وارد بحران شد و در 20 آگوست 209 ، نخست وزیر برای استعفا به کویریناله رفت. اولین رایزنی ها در 21 و 22 آگوست و دور دوم در 27 و 28 آگوست انجام شد و منجر به انتصاب کونته در 29 آگوست برای تشکیل یک قوه مجریه با اکثریت غیر از بحران شد. در 4 سپتامبر ، نخست وزیر این رزرو را منحل کرد و در 5 سپتامبر ، کنت دوم سوگند یاد کرد.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *