بحران ، فیکو با احزاب ملاقات می کند: M5s و Pd بر نام کانته اصرار دارند ، رنزی: “دولت سیاسی”

[ad_1]

اولین روز رایزنی با رئیس اتاق ، روبرتو فیکو ، مأموریت دارد با حکم تحقیق توسط رئیس جمهور سرجیو ماتارلا بررسی وضعیت اکثریت احتمالی را که باید از دولت جدید حمایت کند ، بررسی کند. M5s همیشه بر روی نام نخست وزیر خروجی جوزپه کنته به عنوان نخست وزیر تمرکز می کند و نه خود را به مس تکرار می کند. دبیر حزب دموکرات ، نیکولا زینگارتتی ، در مورد برنامه و پیمان دولت تا سال 2023 صحبت کرد. سرانجام ، ماتئو رنزی ، رهبر ایتالیا ویوا ، خواهان یک دولت سیاسی است و می خواهد از مطالب پیش روی تیم مطلع شود.

ابتدا “مس” ، “تقسیم بندی” جدول را حذف کنید و یک پیمان برنامه را پر کنید از موضوعات و زمان هایی که اکثریت احزاب “به طور عمومی و جدی” امضا می کنند. اینها “شرایط” تعیین شده توسط جنبش 5 ستاره است، در دور اول رایزنی ها که رئیس جمهور روبرتو فیکو تلاش برای جمع آوری قطعات اکثریت را که پس از زنده تقسیم ایتالیا منحل شد آغاز کرد. بنابراین ، 5 ستاره نمی خواهند اعتبار ماتئو رنزی را به صورت رایگان تأمین کنند. اما به قول معروف ، ما به “پیمان های روشن و دوستی های طولانی مدت” نیاز داریم. یکی از راه های “به نتیجه رساندن هر اتحادیه جدید” این است که رنزسیان را مجبور کنیم که به قول خود عمل کنند ، زیرا ، همیشه با اشاره به ضرب المثل ها ، “اعتماد خوب است ، اما اعتماد بهتر نیست. اما ، شاید ، یک راه برای جمع آوری مجدد نیروها ، بعد از تمایزات واضحی که در جنبش پس از سخنان رهبر سیاسی ویتو کریمی آل کول ظاهر شد. این شکاف به Renzi ، که بیش از چند درد معده ایجاد کرده است (نگاه کنید به “تهدید خداحافظی دی باتیستا”).

فیکو کریمی سر میز با محقق ، خواست که “مهلت مهلت” را بنویسد. اما مهمتر از همه ، تعهد سایر نیروهای سیاسی اکثریت این است که “سرانجام برخی موضوعات تحریک آمیز را که بعضی اوقات به روش ابزاری برای ایجاد تفرقه ایجاد می شود ، کنار بگذارید ، مانند مس: هر زمان چنین شرایطی وجود داشته باشد ، فرصتی برای در بحث غیر اکثریت ، مانند مورد EMC ، و از این رو از دستور کار خارج شده و بر روی موضوعاتی تمرکز می کنند که در عوض دارای یک عقل مشترک هستند و برای شهروندان مفید ترند. ” پاسخ Italia viva: آیا باند تنظیم شده توسط pentastelates زیاد است؟ درست است که خود رنزی ، پس از مشاوره های کویریناله ، در مورد مس و سایر س questionsالاتی که از کانته پرسیده شد بدون دریافت پاسخ ، صریحاً از اولتیماتوم صحبت نکرد ، “آن را نگیر یا ترکش کن”. شرط دیگر برتر Conte است. کریمی بدون تردید این مسئله را تکرار می کند: “ما بار دیگر تأکید کردیم که انتخاب رئیس جمهور کنته به عنوان رئیس دولت برای ما یک انتخاب مسلم است ، نتیجه تعادل بین نیروهای سیاسی اکثریت” که از دولت کانته دوم حمایت می کنند “و بنابراین در این رقم ما معتقدیم که هنوز هم می توانیم یک کار عالی بسازیم ».

جنبش 5 ستاره مشاوره های فیکو را در Montecitorio زرهی باز می کند و تحت اقدامات سختگیرانه ای علیه کوید قرار دارد. هیئت پنتاستل بیش از یک ساعت با رئیس اتاق در گفتگو بود (بعد از همه ، تقویم به طور خاص ایجاد شد تا به نیروهای سیاسی فرصت داده شود تا جزئیات برنامه دولت ، مطالبی را که توسط Italia viva درخواست شده است) و در نهایت روزنامه نگاران در Sala della Regina خواسته شده است که فقط موضوعات روی میز را بدون س withoutال لیست کند (همانطور که Pd این کار را خواهد کرد). و پس از قطع درخواست مهلت تا پایان قانونگذار ، که باید به صورت علنی و رسمی امضا شود ، و شرط اجباری جوزپه کونته که هنوز در پالازو چیگی نشسته است ، جرم و جنایت را گشودن به روی Rencians را تأیید می کند: توان شما ، اکثریت دولت را در این سال و نیم تشکیل داده است “تا” دولت را در کوتاهترین زمان ممکن ، که “کشور” به آن نیاز دارد ، به دولت تحویل دهید. “اولویت ها – مهمتر از همه برای تمدید فصل تازه سازی و بهبود آن – همچنین اصلاحات را ذکر می کند: “ما باید برخی از موارد را که ثابت مانده اند از سر بگیریم ، به عنوان مثال من فکر می کنم یک چارچوب نهادی از قوانین مربوط به کاهش نمایندگان مجلس است که باید در لحظه خاصی اجرا شود و متوقف شود”.

برای کریمه ، آنچه تاکنون انجام شده است نباید کنار گذاشته شود. در واقع ، “ما می خواهیم با دستور کار 2021-2021 ، یعنی پروژه کار پیشرفته ، نتیجه میز کار راه اندازی شده در 5 نوامبر ، به عنوان مثال پیشنهادهای اقتصادی و اجتماعی برای دوره پس از همه گیری ، که در شرایط پیشرفته قرار دارند ، جهت خود را کاهش می دهند و این همان چیزی است که برنامه دولت می تواند براساس آن تنظیم شود ، با توجه به اینکه چشم انداز 24 ماهه وجود دارد ، یعنی پایان قانونگذار. اما امروز و فردا تنها دور اول کار دشواری است که در انتظار فیکو است و یک لحظه “مشارکت” نیز منتفی نیست. کریمه به وضوح اظهار داشت: “ما تصور می کنیم که جلسات دیگری نیز برگزار می شود ، لحظات دیگری از ملاقات با سایر نیروهای سیاسی ، که در اراده برای انتخاب این مسیر تشخیص داده خواهد شد ، ما آماده مقابله با چالش با تمام نیروهای اکثریت هستیم. “دولت برای یک سال و نیم گذشته.

حزب دموکرات آماده است که یک برنامه دولت را با سایر نیروهای سیاسی اکثریت ، از جمله IV ، بنویسد این چشم انداز پایان قانونگذار است ، بنابراین برای یک دولت مستحکم که تا سال 2023 ادامه یابد. اما ، به یاد داشته باشید که هدف موفقیت آمیز خواهد بود ، شما به وفاداری و سازگاری همه نیاز دارید.

برای روشن کردن شرایطی که حزب دموکرات روی میز روبرتو فیکو قرار داده است ، وزیر امور خارجه نیکولا زینگارتی است ، در پایان مصاحبه با رئیس اتاق. مصاحبه خشک تر – حدود 40 دقیقه – نسبت به مصاحبه قبلی ، با هیئت M5s. اما جزئیات آن کمتر نیست. زینگارتتی شش ماده از دستور کار را فهرست می کند که باید در قلب دستور کار دولت قرار گیرند. وی گفت: “ما آمادگی PD را برای مشارکت با عزم فراوان در توسعه و نگارش برنامه ای برای پایان ماموریت برای ایتالیا ، از جمله اکثریتی که از دولت کونته در دوره دوم خود حمایت می کنند و نیروهایی که به آخرین رای مجلس و سنا با شروع کار اداری. این همان پذیرش اعلامیه است – مانند 5 ستاره ، حتی حزب دموکرات اجازه نمی دهد خبرنگاران از خود س beال کنند – که در آن رهبر نمایش صریحاً از کنته نام می برد. با این حال ، او صبح قبل از عبور از درب مونتکوریو این کار را انجام داده بود و در شبکه های اجتماعی نوشت که “حزب دموکرات تکرار می کند که کانته را به عنوان تنها فردی که توانایی جمع آوری رضایت نامه های لازم را دارد معرفی می کند.” به طور خلاصه ، منشی قبل از مشاوره تکرار می کند ، کونته تنها کسی است “که می تواند تعادل و شروع مجدد فوری را تضمین کند”.

سرانجام ، موقعیت ماتئو رنزی ، که نام نخست وزیر را نیاورد او می خواهد ابتدا “محتوا” مورد بحث قرار گیرد و “سندی مکتوب” مورد نیاز باشد. در مورد درخواست ESM و Five Star برای عدم گفتگو در مورد آن ، Renzi از زنگ های احتیاط بیشتری نسبت به گذشته استفاده می کند: . اگر ما آماده یافتن راه حل برای EMC هستیم ، سایر موارد نیز آماده هستند. “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *