با حمله به کنگره ، ترامپ آمریکا را به آتش می کشد: درگیری ، جراحت و شلیک در واشنگتن ، زن مرده

[ad_1]

جهان از یک حمله بی سابقه با برخورد و جراحات در کپیتول هیل در شوک است، قلب دموکراسی آمریکا. وی در جلسه کنگره هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ برای اثبات پیروزی جو بایدن ، در همان روزی که دموها سنا و بنابراین کل پارلمان را تصدیق کردند ، مورد حمله قرار گرفت.

پس از شکستن نرده ها و خطوط ضعیف پلیس ، طرفداران ، برخی مسلح و در استتار ، برخی از شیشه ها را شکستند و به پایتخت حمله کردند. بلیتز ، که س manyالات زیادی را در مورد نحوه آماده سازی پلیس برای اعتراضی که روزها انتظار می رود ، مطرح می کند.

و زنی که در کنگره شلیک شد ، درگذشت. NBC گزارش می دهد که به پلیس اشاره دارد. قربانی با شلیک در تپه کاپیتول از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، وی یک معترض حرفه ای ترامپ بود. گزارش در فاکس نیوز. این زن پرچم ترامپ حرفه ای داشت و پس از ضربه به زمین افتاد. هنوز مشخص نیست که چه کسی تیراندازی کرده است.

قفل در مجلس فعال می شودجلسه به تعویق افتاد ، پلیس مجبور شد برای محافظت از منتخبین اسلحه برد و از گاز اشک آور در چرخش تاریخی کنگره استفاده کرد و به نمایندگان مجلس و سناتورها دستور داد ماسک بنزین بزنند و روی زمین دراز بکشند.

در حالی که یکی از طرفداران ترامپ به جای او قرار گرفت ، مایک پنس که ریاست جلسه را بر عهده داشت ، از مجلس سنا برکنار شد. بنابراین ، گارد ملی بسیج شد و در شهر منع رفت و آمد اعلام شد ، اما این امر در این میان جلوی صحنه های خشونت و چریکها را نگرفت. چندین افسر پلیس زخمی شدند و یک زن به شدت از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

کمیسار اتحادیه اروپا ، پائولو جنتیلونی ، یکی از اولین رهبران جامعه جهانی ، که ابراز نگرانی حتی استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو ، که در مورد “صحنه های تکان دهنده” صحبت می کند ، ابراز نگرانی کرد و گفت: “تصاویری که هرگز نمی خواهیم ببینیم.” رئیس جمهور ایالات متحده!) برای احترام به نتیجه انتخابات دموکراتیک. “این یک اعتراض نیست ، بلکه یک خیزش است.

مال ما دموکراسی مورد حمله بی سابقه ای قرار گرفته است“حمله به نمایندگان” ، جو بایدن را محكوم كرد و ترامپ را ترغیب كرد تا برای درخواست پایان حصر به تلویزیون برود. آنچه رئیس جمهور فقط پس از سكوت طولانی و دو توییت ضعیف و دیرهنگام انجام داد كه در آن از هواداران خود خواست تا آرام باشند “انتخابات از ما ربوده شد ، اما شما باید به خانه خود بروید. ما نمی خواهیم کسی آسیب ببیند.” اما خود ترامپ اعتراض را برانگیخت و کشور را به آتش کشید و به طور خطرناکی از پذیرفتن شکست خودداری کرد.

ما هرگز از پیروزی بایدن فروگذار نخواهیم کردرئیس جمهور مستعفی صبح امروز در مقابل هزاران هوادار بدون نقاب که مقابل کاخ سفید برای نجات آمریکا “جمع شده بودند” منفجر شد ، “جمهوریخواهانی که به آن گواهی می دهند ضعیف و رقت انگیز هستند” ترامپ حتی پس از اعتصاب سنا تسلیم نشد. که در آن دمی پیروزی تاریخی را در قلعه جمهوری جورجیا به دست آورد. در طول روز ، وی کاری نکرد جز اینکه اتهامات کلاهبرداری ، که نتیجه “سیستم انتخاباتی بدتر از جهان سوم” بود ، با حمله به مردم پاکستان به دلیل “سرقت” دو رای در گرجستان ، مطرح کند.

حامیان وی که پس از شورش هایی که قبلاً در شب اتفاق افتاده بود ، در یک پایتخت زرهی فرود آمدند ، گفتند: “ما یک رئیس جمهور نامشروع خواهیم داشت ، نمی توانیم اجازه دهیم.” برای فشار نهایی ، رئیس جمهور نه تنها به میدان بلکه به نمایندگان جمهوری خواه نیز متوسل شد و خواستار اثبات وفاداری شد که گوپا را از هم جدا کرد. رئیس جمهور مستعفی همچنین مایک پنس را که تاکنون وفادار بوده و به ریاست کنگره در مجمع عمومی فراخوانده شده تحت فشار قرار داد. وی اظهار امیدواری کرد: “اگر مایک کار درستی انجام دهد ، ما در انتخابات پیروز خواهیم شد ، اگر او به ما کمک نکند ، برای کشور ما یک روز ناراحت کننده خواهد بود.”

اما معاون وی وی را با یادداشت یخ زد: “ریاست جمهوری متعلق به آمریکایی ها است. من فکر نمی کنم پدران موسس می خواستند معاون رئیس جمهور را با قدرت یک جانبه سرمایه گذاری کنند تا تصمیم بگیرد که کدام آرا باید شمارش شود و کدام یک نباید.”

و همچنین رهبر سناتور جمهوری خواه میچ مک کانل ، پشت به او کرد اصرار بر اینكه برگرداندن پیروزی بایدن ، دموكراسی را به “مارپیچ مرگ” سوق خواهد داد. اما این مانع از این نشده است که برخی از آنها ، به رهبری تد کروز ، نامزد پیشین ریاست جمهوری ، پیروزی بایدن را در برخی از ایالت ها به چالش بکشند ، درست همزمان با آغاز اعتراضات. در روزی که آمریکا هرگز آن را تجربه نکرده است ، تیراندازی پر شور هیجان انگیز کاندیداهای طرفدار دموکراسی در جورجیا تحت الشعاع قرار می گیرد.

در اینجا ، روحانی رافائل وارنوک ، که میراث دار منبر مرتر لوتر کینگ در آتلانتا بود ، کلی لوفلر ، سناتور جمهوری خواه بازنشسته را بر روی صندوق های رای شکست داد تا اولین سناتور آفریقایی-آمریکایی در این ایالت برده سابق باشد که مادر پیر هنوز برای “استادان” پنبه جمع می کرد.

طرف جنجالی دیگر ، روزنامه نگار تحقیقی ، جان اوسوف ، سناتور جمهوری خواه دیوید پوردو را پشت سر گذاشت: در سن 33 سالگی ، وی جوانترین سناتور بایدن (1973) شد. این دو نفره که با رای گیری آفریقایی-آمریکایی تسهیل شد ، شش سال بعد کلیدهای مجلس سنا را بازپس گرفت و کنترل کل کنگره را به آنها داد.

اما بایدن ، با ابراز خرسندی از نتایج “انقلابی” ، بار دیگر قصد خود را برای کار به دو حزب اعلام کرد. وی در حالی که آماده تعیین وزیر دادگستری بود ، گفت: “پس از چهار سال گذشته ، پس از انتخابات و پس از مراحل صدور گواهینامه Capitol Hill ، زمان آن است که ورق را ورق بزنیم. مردم آمریکا برای اقدام تلاش می کنند و خواهان وحدت هستند.” قاضی فدرال مریک گارلند ، جمهوریخواهان حتی وقتی باراک اوباما وی را در دادگاه عالی در سال 2016 برای پر کردن یک جای خالی منصوب کرد ، حتی جلسه دادرسی نیز به او ندادند. اما ابتدا باید آتش سوزی ترامپ را خاموش کند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *