بازگشت ترس به کابل: حمله انتحاری داعش موشک به ساختمان نزدیک فرودگاه

[ad_1]

دو روز پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ، کابل به میدان جنگ آمریکا علیه داعش-کی تبدیل شد و تهدید به تخلیه نیروهای غربی شد. غرش امروز مردم را در پایتخت به دلیل حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی تکان داد ، که با خودرویی “با چندین مورد خودکشی” ، که آماده حمله مجدد به فرودگاه شهر بود ، برخورد کرد.، قلب فاجعه فرار افغان ها از طالبان.

پنتاگون با تأکید بر این که معتقد است “هدف مورد اصابت قرار گرفته است” ، گفت: “نیروهای آمریکایی حمله ای دفاع شخصی به خودرویی در کابل انجام دادند و تهدید فوری داعش در فرودگاه را از بین بردند.” دفاع آمریکا از “انفجارهای ثانویه قابل توجهی در خودرو” صحبت کرد و نشان دهنده وجود “مقدار قابل توجهی مواد منفجره” است.

پنتاگون همچنین تصریح کرد که گزارشی از تلفات غیرنظامیان در دست نیست هنوز مشخص نیست که آیا حمله آمریکا شامل موشکی بوده است که به ساختمان شمال غربی فرودگاه کابل اصابت کرده و شش نفر “از جمله چهار کودک” را کشت.، حداقل به گفته شاهدان به نقل از تلویزیون افغانستان آریانا ، و با انهدام دو خودرو.

گاردین بریتانیایی گزارش می دهد که این دو حادثه “جدا به نظر می رسند” ، اما این قسمت هنوز روشن نشده است. طالبان در ابتدا این دو حمله را غیر مرتبط توصیف کردند ، اما اطلاعات کمی وجود داشت و شاهدان گفتند که تنها یک انفجار را شنیده اند.

یک چیز مسلم است: دود سیاهی که در آسمان پایتخت افغانستان بلند شد به ما یادآوری کرد که هیچ کس در این شهر در امان نیست. شنبه شب ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا از “حمله احتمالی در 24 تا 36 ساعت آینده” صحبت کرد. در حالی که سفارت آمریکا در کابل به شهروندان خود در مورد “تهدید خاص و معتبر در نزدیکی فرودگاه” هشدار داد.

هشدارهایی مشابه قبل از حمله کامیکازه در 26 اوت ، که منجر به کشته شدن 170 نفر در دروازه فرودگاه شد ، و پس از آن اولین انتقام آمریکا با حمله در منطقه ننگرهار ، که دو ذهن داعش-ک ، شاخه افغانستان در این کشور را کشت. دولت اسلامی آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد و گفت: “خطر حملات بیشتر تا 31 آگوست وجود دارد” و اشاره کرد که “با پایان تخلیه های غربی” این خطرناک ترین زمان است “.

بلینکن افزود: “هنوز 300 آمریکایی باقی مانده است که از کابل تخلیه شوند” ، در حالی که آخرین پرواز دیروز از بریتانیا انجام شد و ماموریت بریتانیا در افغانستان در 20 سال اخیر بسته شد. یک منبع رسمی گفت که پس از پایان خروج نیروهای آمریکایی ، طالبان “کنترل کامل” فرودگاه کابل را در دست خواهند گرفت. اما در صورت خروج غرب ، ترکیه می ماند و سفارت خود را در کابل بازگشایی می کند. آنکارا – که احتمالاً بخشی از عملیات فرودگاه کابل توسط تکنسین های غیرنظامی به آن سپرده شده است – بر خلاف سایر کشورها که قبل از از سرگیری روابط دیپلماتیک نیاز به مدارک مادی از طالبان در مورد احترام به حقوق بشر دارند ، مأموریت خود را در افغانستان حفظ می کند. و منع تروریسم اما در طول چند ساعت و با وجود وعده ها ، به نظر می رسد که امارت اسلامی چهره واقعی خود را نشان می دهد که از دانشجویان و دانشجویان تقسیم شده در دانشگاه تشکیل شده است و صدای زنان از رادیو و تلویزیون قندهار ممنوع اعلام شده است.

بحران اقتصادی باعث وحشت مردم شده است: صدها نفر به امید دریافت مقداری پول از حساب های غیرقابل دسترسی خود به بانک های کابل سرازیر شدند. در پاسخ ، آنها توسط طالبان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و آنها برای متفرق کردن جمعیت سنگ پرتاب کردند. در همین حال ، استادان جدید کشور تصمیم گرفته اند سرنوشت رهبر عالی خود ، هیبتولا اهوندزاده را روشن کنند: پس از گمانه زنی ها در هفته های اخیر ، سخنگوی رزمندگان اعلام کرد که او در قندهار است و به زودی در ملاء عام ظاهر می شود. بن بست در پنشیر ، مرکز مقاومت در برابر طالبان ، جایی که تقریباً تمام شبکه های اینترنتی و مخابراتی توسط طالبان قطع شده است ، ادامه دارد. برای دیمیتری ژیرنوف ، سفیر روسیه در کابل ، ممکن است جنگجویان به زودی منطقه را فتح کنند ، اما ایده راه حل مسالمت آمیز باقی مانده است ، که بین نیروهای شورشی احمد مسعود و اسلام گرایان در حال مذاکره است.

© کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *