ایالات متحده آمریکا ، بایدن: “یکی از تاریک ترین روزهای تاریخ ما ، ترامپ تحریک حمله”

[ad_1]

حمله ترامپ به پایتخت “یکی از تاریکترین روزهای تاریخ دموکراسی ما” بود. رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در یک کنفرانس خبری گفت جو بایدن.

ما می خواهیم بگوییم که “حمله معترضین به ترامپ علیه پایتخت” قابل پیش بینی نبود ، اما ما آن را پیش بینی کرده بودیم ” این نتیجه “چهار سالی است که رئیس جمهور نسبت به دموکراسی ما تحقیر ورزیده است، قانون اساسی و احترام به قانون در هر کاری که او انجام داد “، بایدن افزود ،” ابراز تسلیت برای جان از دست رفته “و” حمله به دموکراسی ما “توسط” تروریست های داخلی “را محکوم کرد.

“بیش از هر چیز دیگر ، ما باید عزت ، صداقت و استقلال وزارت دادگستری را در این کشور احیا کنیم.” این پیام بایدن به وزیر دادگستری آینده مریک گارلند است: “شما برای من کار نمی کنید ، شما وکیل رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور نیستید. لازم نیست به من وفادار باشی اما به قانون. به قانون اساسی به مردم این ملت. برای اطمینان از عدالت ».

رئیس جمهور دونالد ترامپ “برای دموکراسی و مردم ما کشنده است” ، سخنگوی پارلمان نانسی پلوسی پس از حمله طرفداران رئیس کاخ سفید به کپیتول هیل گفت. از طرف مایک پنس از متمم بیست و پنجم ، “من فکر می کنم طولانی شدن پاسخ طول نخواهد کشید” ، که در صورت مرگ ، استعفا یا برکناری رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور را ملزم به قدرت می کند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *