ایالات متحده ، بایدن اژ آغاز می کند: “این آمریکای دموکراسی است”

[ad_1]

جو بایدن به کتاب مقدس خانواده قدیمی قسم می خورد ، وعده می دهد “رئیس جمهور همه آمریکایی ها“و خواستار اتحاد برای مقابله با چالشهای بی سابقه ای مانند کووید ، رکود اقتصادی ، بحران آب و هوا ، نابرابری ، نژادپرستی ، بلکه” حمله به دموکراسی و حقیقت “است.

یک سخنرانی پرشور و 21 دقیقه ای بدون شعار ، که در آن آمریکا سرانجام به دلیل شیوع بیماری همه گیر ، در مقابل آسمان آبی صفحه مقابل هزار چشم مهمان را ورق زد ، در شهری که توسط 25000 نفر از اعضای گارد ملی در برابر تهدید اعتراضات مسلحانه زرهی شده بود و عملی نشد. یک مرکز خرید مورد حمله هزاران ستاره و نوار پرچم برای به چالش کشیدن جمعیت از دست رفته.

چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده پس از خواندن سرود ملی توسط لیدی گاگا و جنیفر لوپز با خواندن “این سرزمین سرزمین تو است” ، “46 روز رئیس جمهور آمریكا ، روز دموكراسی ، روز تاریخ و امید است.”

کمی قبل از آن ، کمالا هریس ، اولین زن معاون رئیس جمهور رنگ ، نیز سوگند یاد کرد ، که توسط اوباما ، کلینتون ، بوش ، اما همچنین مایک پنس ، که به دونالد ترامپ پشت کرد ، مورد تشویق قرار گرفت. بایدن ، دو هفته پس از حمله طرفداران دونالد برای لغو نتیجه انتخابات ، در كاپیتول هیل صحبت كرد و گفت: “دموكراسی شكننده است ، اما پیروز است.”

ترامپ و ملانیا کاخ سفید را ترک می کنند:

وی گفت: “آنها فکر می کردند می توانند ما را از این سرزمین مقدس بیرون کنند ، این اتفاق نیفتاد ، امروز ، فردا یا هرگز اتفاق نخواهد افتاد.” وی قول داد: “ما افراط گرایی سیاسی ، برتری سفید ، تروریسم داخلی را شکست خواهیم داد” و از ما خواست فرهنگی را که در آن حقایق دستکاری و حتی ساخته می شود ، رد کنیم. “اشاره واضحی به ترامپ ، حتی اگر هرگز مستقیماً از آن نام نبرد.

ولی شبح سلف خود وی همچنین هنگامی که از همه آمریکایی ها خواست تا بر تفرقه غلبه کنند و “به این جنگ غیر متمدن پایان دهند” معلق شد: “این لحظه تاریخی بحران و چالش ماست ، وحدت راه پیش رو است” وی اطمینان داد ، “تمام روح من معطوف به این خواهد بود: برای متحد کردن آمریکا ، برای متحد کردن مردم ما ، ملت ما” ، همچنین برای مبارزه با همه گیری که می خواست به خاطر بسپارد ، برای یک دقیقه سکوت برای بیش از 400 قربانی آمریکایی خواستار شد.

کامالا هریس

“جهان ما را تماشا می کند. ما اتحاد خود را برطرف خواهیم کرد“در عوض ، این تنها گذرگاه بین المللی بود كه بزرگان كره زمین از او استقبال می كردند ، امیدوارند كه پس از هرج و مرج کاشته شده توسط ترامپ ، فصل جدیدی از همکاری و آرامش را آغاز کنند. بایدن روز افتتاحیه را با یک توییت آغاز کرد” در آمریکا روز جدید است. باراک اوباما ضمن تبریک به دوستش جو ، در پاسخ گفت: “وقت تو است”.

او و همسرش جیل سپس صبح زود بلر را ترک کردند تا در مراسم مذهبی دو حزب در کلیسای جامع سنت متیو با رهبران کنگره با هریس و همسرش شرکت کنند در حالی که دونالد ترامپ و ملانیا برای آخرین بار کاخ سفید را ترک کردند. سوار بر هلی کوپتر Marine One.

پیام آشتی بلافاصله توسط 17 جمهوری خواه جدید دریافت شد ، آنها در نامه ای به وی قول همکاری در كنگره و همچنین رهبر سناتورهای حزب قدیمی بزرگ ، میچ مک كانل را دادند ، پس از محكوم كردن ترامپ به دلیل تحریک حمله به كنگره با دروغ های خود. پس از مراسم تحلیف ، دو زوج جدید ریاست جمهوری نیروها را بازرسی کردند و در مقبره سرباز گمنام در قبرستان آرلینگتون ادای احترام کردند.

سپس اولین ورودی کاخ سفید ، با استقبال رئیس ساقی ، آخرین بی ادبی رئیس جمهور معزول. بایدن در دفتر بیضی شکل ، پانزده دستور اجرایی برای لغو جنجالی ترین میراث سلف خود و ورق زدن صفحه قبل از حضور امشب در یک نمایش تلویزیونی تام هنکس و مهر و موم کردن روز با حضور در حضور بانوی اول آبی ها ، امضا کرد. اتاق بالکن کاخ سفید.

رئیس جمهور جدید در حمله روز اول خود ، بسیاری از تصمیمات ترامپ را لغو کرد ، بقیه کارها را در ده روز اول انجام خواهد داد: بازگشت به توافق نامه آب و هوای پاریس ، بازگشت به توافق هسته ای ایران ، الحاق مجدد به سازمان جهانی بهداشت ، لغو “ممنوعیت مسلمانان”. تعلیق دیوار با مکزیک و اعدام های فدرال ، محاصره خط لوله کیستون ، رفع ممنوعیت افراد تراجنسیتی در ارتش ، توقف اخراج ، ورشکستگی و پرداخت بدهی ها به دانشگاه.

و ارسال لایحه جسورانه به کنگره برای اعطای تابعیت به افراد رویاپرداز و مهاجر غیرقانونی. از طرف دیگر ، برای مقابله با بیماری همه گیر ، یک گروه کاری ایجاد کرد که مستقیماً به رئیس جمهور گزارش می دهد ، ماسکها را در ساختمانهای فدرال تحمیل می کند و دستور تشدید واکسیناسیون را صادر می کند. در انتظار بسته اضافی 1.9 تریلیون دلاری برای تصویب کنگره.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.