انبار زباله های هسته ای هفت منطقه را شناسایی کرد: سیسیل نیز وجود دارد. مناطق منتخب جزیره

[ad_1]

نیز وجود دارد سیسیل در میان هفت منطقه ایتالیایی که در آن مناطق به طور بالقوه برای ساخت مناسب است انبار هسته ای ملی.

لیست سرزمین ها به عنوان بخشی از چراغ سبز ، با مجوز وزارت توسعه و وزارت محیط زیست ، به سوگین برای انتشار منشور ملی مناطق بالقوه واجد شرایط (Cnapi) ، پیش نویس اولیه و اسناد مربوط به آن ، آماده شده است.

مناطق دیگر ، علاوه بر سیسیل ، پیمونت ، توسکانی ، لاتزیو ، پولیا ، باسیلیکاتا ، ساردینیا است.

یک گام مورد انتظار از سالهای آینده ذخیره زباله های رادیواکتیو که امکان حفظ نهایی زباله های رادیواکتیو ایتالیایی با فعالیت کم و متوسط ​​را فراهم می کند. سوگین یک شرکت دولتی است که مسئول تخریب نیروگاه های هسته ای ایتالیا و مدیریت و ایمنی پسماندهای رادیواکتیو است.

اسناد منتشر شده توسط Sogin – در سایت www.depositonazionale.it – آنها نتیجه “کاری هستند که به طور مشترک توسط دو وزارتخانه انجام شده است ، که انتظار می رود سالهای زیادی باشد – توضیح داده شده است – که نشان دهنده مسئولیت شدید دولت در مورد موضوع مربوط به مدیریت پسماند رادیواکتیو است ، که همچنین منجر به روش تخلف: زباله های رادیواکتیو در حال حاضر در حدود 20 مکان موقت ذخیره می شوند که برای دفع نهایی مناسب نیستند. “

مناطق تحت تأثیر CNAPI ، یادداشت یادداشت ، “نتیجه یک فرآیند پیچیده انتخاب ملی است که توسط Sogin مطابق با معیارهای مکان تعیین شده توسط ISIN (بازرسی امنیت ملی و حفاظت در برابر اشعه) انجام شده است ، که دفع مواد مناطقی که برای حفاظت از انسان و محیط زیست از شرایط ایمنی خاصی برخوردار نیستند. معیارهای خروج توسط معیارهای تجزیه و تحلیل عمیق ، از طریق تحقیقات خاص و ارزیابی مناطق مستثنی دنبال نشد.

مناطق در سیسیل

شهرداری های درگیر در هفت منطقه نیز در جدول عمومی ضمیمه CNAPI (نقشه ملی مناطق بالقوه مناسب برای موقعیت مکانی تاسیسات ملی ذخیره مواد زاید رادیواکتیو) ذکر شده اند. به طور خاص ، موارد زیر برای سیسیل مشخص شده است: Trapani ، Calatafimi-Segesta ، منطقه بین Castellana Sikula و Petralia Sotana ، Butera.

واکنش شهرداران

وی گفت: “وقتی خبر را شنیدم مبهوت و مأیوس شدم و کمی ناامید شدم. این باعث نگرانی ما می شود: ما همچنین مقر پارک مدونا هستیم ، از یک طرف می خواهیم منطقه را محافظت کنیم و از طرف دیگر می خواهیم زباله های هسته ای را دفن کنیم.” شهردار پترالیا شیطان ، لئوناردو نلیا“من چیزی در مورد آن نمی دانستم – شهردار ادامه می دهد – هیچ کس هیچ وقت به ما اطلاع نداد. اگر کسی برای بررسی آمد ، به ما نگفت. حتی یک ایمیل.” نگلیا می گوید که حتی منطقه شناسایی شده را نمی شناسد. وی افزود: “سایت CNAPI مسدود شده است. حتی نمی توانم تأیید كنم كه منطقه خاص شناسایی شده است.”

او هم ناامید شد فیلیپو بالبو ، شهردار بوتراشهردار گفت: “حداقل آنها می توانستند آن را به مقامات محلی مربوطه اعلام كنند.” من از برگزاری همه پرسی مردمی در این زمینه ، با مشاركت شهروندان و فهم اراده همه منصرف نمی شوم. من سرزمینی را به کشاورزی و همچنین گردشگری اختصاص داده ام ، زیرا ما 8.5 کیلومتر خط ساحلی داریم و نمی توانیم بگذارید ما از این نوع شی object دارای مواد رادیواکتیو داشته باشیم. با این حال ، در ساعات آینده سعی می کنم جزئیات بیشتری در این مورد داشته باشم. “

“نه” به کلدیرتی

“مناطقی که به طور بالقوه برای ذخیره زباله های هسته ای در سیسیل مناسب هستند ، نه تنها مناطق بسیار کشاورزی هستند ، بلکه دارای یک چشم انداز ، میراث تاریخی و فرهنگی هستند که باید از آنها محافظت شود.” این امر توسط Coldiretti Sicilia در رابطه با انتشار منشور ملی 67 منطقه بالقوه مناسب (Cnapi) به عنوان ذخیره پسماندهای هسته ای بیان شد.

هشدار جهانی ناشی از ویروس کرونا – Coldiretti Sicily اضافه می کند – آگاهی بیشتری از ارزش استراتژیک مواد غذایی و کیفیت و ایمنی لازم را تضمین کرده است که برای محافظت از حاکمیت مواد غذایی باید محافظت و ارزیابی شوند. کاهش وابستگی به کشورهای خارجی و ایجاد مشاغل جدید. Coldiretti سیسیل نتیجه گیری می کند: ایده قرار دادن زباله های هسته ای در منطقه ما ، در مناطقی که ما سالها برای بهبود عملکرد زیست محیطی تلاش کرده ایم ، متناقض است و ما باید بلافاصله برای جلوگیری از وقوع آن اقدام کنیم.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *