امروز با رقابت در کویرینال برای استعفا ، بحران دولت آغاز می شود: آینده ای نامشخص برای نخست وزیر

[ad_1]

جوزپه کونته پر خطرترین بازی خود را در تاریکی انجام می دهد. او دوست دارد از این کار اجتناب کند و تسلیم اعدادی شود که هنوز در آنجا نیستند. Pd ، M5s ، Leu دیروز در میان یک روز بسیار شلوغ به او اطمینان داد که در مرحله ای که با مشاوره کویریناله آغاز می شود ، به عنوان یک سپر عمل می کنند. اما نخست وزیر اعتماد به نفس ندارد: او از “دام” ماتئو رنزی می ترسد، او می داند که در Quirinale به نمایندگی از وی این خطر وجود دارد که اکثریت مورد نیاز برای انتصاب مجدد محقق نشود.

حزب رنزي گفت: “اگر كنته Iv را وتو نكند ، هيئت نماينده Iv نام وي را وتو نمي كند.” وکیل دادگستری دیگر نمی خواهد باج گیری تعداد رانچیان را تحمل کند ، اما خود را تسلیم اکثریتی می کند که هنوز وجود ندارد. با آگاهی از خطر متولد شدن كنت تر در چند روز آینده ، و همچنین یك دولت با نخست وزیر دیگر. این وکیل جلسه شورای وزیران را به مدت چند ساعت به تعویق انداخت و یک شب تمام وقت را صرف اعلام انتخاب خود قبل از سوار شدن به کول کرد.

برای بدست آوردن تضمین از سهامداران دولتی و رسیدن به بلوغ انتخاب “سازندگان” ، مرکزگراها و نیروهای امنیتی که قبل از استعفا ذخیره خود را باز نکردند ، اما اکنون نقش تعیین کننده ای در بازی دارند ، زمان لازم است. رئیس جمهور سرجیو ماتارلا منتظر استعفا نخست وزیر است برای مدیریت یک بحران دولتی که در یک زمان بسیار ظریف برای کشور آغاز می شود. اما به همین دلیل ، اکثریت یادآور می شوند ، هیچ مقطعی نمی تواند رسمی باشد.

رایزنی با گروه های پارلمانی اکثریت و مخالف ، که نباید قبل از چهارشنبه آغاز شود ، سریع اما “وفادار” اعلام شده است تا ببیند آیا جای برای انتصاب مجدد وجود دارد. بنابراین قطعاً باقی ماندن M5s ، Pd و Leu به نام کونته مهم خواهد بود. اما از آنجا که تعداد آنها به تنهایی کافی نیست ، درک این نکته نیز مهم است که آیا Iv نخست وزیر کناره گیری را معرفی می کند یا خیر.. و اگر “مسئول” ادعا شده چنین کاری را انجام دهد ، از کسانی که قبلا به اعتماد مانند مای و مرکز دموکراتیک رای داده اند ، تا “اعضای” جدید اکثریت.

بنابراین ، نگاهش به مرکزگراها و حرکات لحظه آخری فی معطوف شد. برای کسانی که می پرسند آیا در این زمان وتو بر روی رنزی قابل لغو است ، آنها خود را از Palazzo Chigi محدود می کنند و می گویند اکنون همه چیز در دست رئیس دولت است. تمدید توافق با IV آسان نخواهد بود اگر “هرگز دیگر” روشن شود. اما طبق گفته معاون Pd ، همانطور که Renzi دیگر مجاز به نه گفتن به Conte نیست ، تحت مجازات تقسیم گروه ها از IV ، بنابراین کونته نیز اگر نام خود را در Quirinale بیاورد ، نمی تواند به Renzi نه بگوید.

تنها راه تضعیف آن گسترش واقعی اکثریت و بی ربط بودن سناتورهای آن است. البته ، در گروه های پارلمانی درباره این بازی که در حال باز شدن است تنش وجود دارد: پنج ستاره هنوز هیجان زده هستند و از نام رنزسی جدا می شوند. برای دبیرخانه ها ، نام کونته هنوز زرهی است: تأیید از بهترین جلسات (ناصری ها در طول بعد از ظهر یکدیگر را دنبال می کنند) در M5 و Pd. اما در میان Pd و M5 ، کسانی هستند که می گویند اولویت پرهیز از رای دادن است ، نه انتخاب مجدد Conte..

اینها جیرجیرک هایی است که مرکز گرایان از آن اجتناب نمی کنند و کسانی که از فورزا ایتالیا هستند نیز مایل به پیوستن به اکثریت اورسولا ، طرفدار اروپا با Pd ، M5s و Leu هستند. کسانی هستند که تمایل دارند – صحبت در مورد گروه کوچکی از نمایندگان مجلس و سناتورهای فی است – که به اکثریت نشسته در میز مذاکره برای تولد کنت تر (داشتن حرف در برنامه و تیم دولتی) بپیوندند.

اما این فرضیه که با انتشار خبر استعفا بیشتر تکرار می شود این است که بیشتر ورود به دلیل وقفه ای است که نخست وزیر جدید آن را متذکر شده است: نام دم فرانچسچینی و گوئرینی مطمئناً مورد استقبال قرار می گیرد. رنزی ، اما M5 آنها را قبول دارید ؟ گزینه جایگزین آن توافق نامه های گسترده ای است که نه تنها Pd و M5 ، بلکه Lega و Fdi نیز آنها را به طور کامل رد می کنند. با این حال ، در باله Quirinale ، بسیاری از پیاده ها هنوز هم می توانند حرکت کنند.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.