اتحادیه اروپا برای اولین بار یک حشره را به عنوان غذا مجاز می داند: این کرم کنجاله است

[ad_1]

کشورهای عضو پیشنهادی را از کمیسیون اروپا تصویب کرده اند که اجازه می دهد استفاده از کرم های خشک زرد به عنوان یک غذای جدید. به دنبال ارزیابی دقیق علمی توسط EFSA ، سازمان ایمنی غذایی اروپا ، این اولین مجوز واقعی برای قرار دادن حشرات به عنوان غذاهای جدید در بازار اتحادیه اروپا است.
این غذای جدید را می توان به عنوان یک حشره خشک شده کامل به عنوان میان وعده یا به عنوان یک ماده اصلی در بسیاری از غذاها ، به عنوان مثال به عنوان یک پودر در محصولات پروتئینی ، بیسکویت یا ماکارونی استفاده کرد.

“استراتژی مزرعه به چنگال حشرات را به عنوان منبع جایگزین پروتئین شناسایی می کند که می تواند به انتقال اتحادیه اروپا به یک سیستم غذایی پایدار کمک کند. میلیون ها نفر از مردم هر روز حشرات را مصرف می کنند. ” علاوه بر این ، “FAO حشرات را به عنوان یک منبع غذایی سالم و بسیار مغذی و غنی از چربی ، پروتئین ، ویتامین ها ، فیبر و مواد معدنی شناسایی می کند.” تصمیم رسمی کمیسیون طی هفته های آینده تصویب می شود.

سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) ، مستقر در پارما ، در ارزیابی انجام شده به درخواست شرکت پرورش حشرات فرانسوی Agronutris – در ژانویه نتیجه گرفت که لاروهای کرم کنجاله برای خوردن “مانند یک حشره کامل خشک شده یا به صورت پودر” ایمن هستند .

کارشناسان گفتند ، به دلیل محتوای بالای پروتئین و فیبر ، “هیچ گونه کمبود غذایی در مصرف آنها وجود ندارد” ، اما تحقیقات بیشتری در مورد واکنش های آلرژیک احتمالی مورد نیاز است.
EFSA همچنین در حال بررسی درخواست های جیرجیرک و ملخ برای تعیین مناسب بودن آنها برای مصرف است. هزاران گونه در آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین مصرف می شود. اما در اتحادیه اروپا ، مزارع حشرات (چندین هزار تن در سال تولید می شود) عمدتا برای تغذیه حیوانات مزرعه ، به ویژه ماهی ها ، در یک بازار پر رونق استفاده می شود.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.