ابرماهها و سیارات غول پیکر: آسمان در سال 2021 چگونه خواهد بود ، مهمترین تاریخها در اینجا است

[ad_1]

آسمان 2021 پر از وعده هاست ، با ابرماه و باران ستاره های تیرانداز در ماه آگوست که نویدبخش چشم نوازی است. همچنین چهار گرفتگی وجود دارد ، دو مورد در ماه و دو خورشید ، متاسفانه دیدن همه آنها از ایتالیا غیرممکن است. جیانلوکا ماسی رئیس اختراع فیزیک ، رئیس تلسکوپ مجازی گفت: آسمان این سال جدید پر از حوادث است ، از ابرماه در 26 مه تا چهار ماه کامل تابستان.

اگر ابرها ، باران و برف منظره Quadrantids ، ستاره های تیراندازی که به استقبال سال جدید می آیند را لغو کرده اند ، ما فقط می توانیم به جلسه بعدی در تقویم نجومی 2021 نگاهی بیندازیم: دیدار زهره و مشتری در سپیده دم 11 فوریه. ماسی می گوید: “آنها دو سیاره درخشان هستند و ارزش دارد که به آنها نگاه کنیم ، اما بسیار آسان نخواهد بود زیرا در افق بسیار پایین خواهند بود.” در عوض ، از دست دادن جلسه طلوع در 5 مارس ، زمانی که مشتری و عطارد بسیار نزدیک به نظر می رسند ، راحت تر خواهد بود.

ابرماه در تاریخ 26 مه را که نوید ملکه بهار را می دهد از دست ندهید. «نزدیک ماه کامل خواهد بود
پیرجی “، یعنی تا نزدیکترین مدار خود به زمین ، و برای این” کمی بزرگتر و روشن تر به نظر می رسد “،
جداول انتظار می رود ماه گرفتگی کامل رخ دهد ، که از ایتالیا قادر به مشاهده آن نخواهیم بود. در عوض ، این نمایش را می توان از استرالیا ، ایالات متحده و غرب آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی تماشا کرد.

در 10 ژوئن ، نوبت به خورشید گرفتگی حلقوی می رسد که فقط از روسیه ، گرینلند و شمال کانادا قابل مشاهده است. در عصر 13 ژوئیه ، می توان تقاطع مریخ و ناهید را که هر دو در آسمان تابستان می درخشند و 18 هجدهم یکی از مریخ و عطارد را به راحتی مشاهده کرد.

کل تابستان نوید آسمان های دیدنی را می دهد ، به خصوص در ماه اوت. دومین زحل در مخالفت قرار خواهد گرفت و بنابراین برای خروج از صحنه مشتری در شب 20 ام بسیار مشهود است ، اما بیشترین انتظار در نیمه ماه است ، با باران ستاره های تیرانداز. “پس از سال 2018 عالی ، Perserides به دلیل نبود کامل ماه ، مورد تحسین قرار می گیرند و – یادداشت ماسی – آنها قول می دهند که از مهمترین رویدادهای نجومی سال باشند.” در تاریخ 22 ماه سومین ماه کامل از چهار ماه پیش بینی شده در تابستان وجود دارد که به طور سنتی “ماه آبی” نامیده می شود.

در تاریخ 29 اکتبر ، ناهید در آسمان عصر می درخشد و در 19 نوامبر نوبت به یک کسوف جزئی بسیار ماه می رسد ، تا جایی که تقریبا کامل به نظر می رسد. برای بستن وقایع نجومی در سال 2021 ، در تاریخ 4 دسامبر یک خورشید گرفتگی کامل ، که فقط از آفریقا قابل مشاهده است ، و باران ناشی از تیراندازی ستاره ها در زمستان ، جمین ها ، که توسط مهتاب مجازات می شود.

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *